Strona główna » Warunki Reklamacji

Warunki Reklamacji

ZALECENIA PRODUCENTA

 

  •  Zalecana minimalna fuga między wyrobami wynosi 10 mm . 
  • Do montażu należy używać tylko odpowiednich dobrej jakości mrozoodpornych klejów oraz fug do klinkieru zawierających trass (tuf wulkaniczny), który niweluje działanie występujących w nich składników cementu. Brak trassu (nie mylić z trasem – martwicą wapienną dodawaną do cementu) może powodować, że niezwiązane składniki cementu przyczynią się do powstania wykwitów, zabrudzeń na powierzchniach licowych.
  • Przed rozpoczęciem procesu fugowania zaleca się zabezpieczyć wyroby odpowiednimi środkami, które ułatwią zmycie przypadkowo zabrudzonych fugą powierzchni licowych.
  • Podczas fugowania uważać aby nie rozcierać fugi po powierzchniach licowych. Zabrudzone powierzchnie niejednokrotnie mimo stosowania środków zabezpieczających nie dają się dokładnie doczyścić zwłaszcza przy stosowaniu ciemnej fugi do jasnej powierzchni licowej wyrobu, dlatego zaleca się stosowanie specjalnych przyrządów do nakładania fug. Próby „agresywnego” czyszczenia mogą wpłynąć na pogorszenie estetyki wyrobów poprzez spowodowanie odprysków i starcia angoby na chropowatej powierzchni klinkieru lub pozostawienia brudnych kropek na porowatej powierzchni licowej w przypadku wyrobu nie angobowanego. 
  •  Dopuszcza się nieznaczne różnice kolorystyczne wyrobów z danej kolekcji

 

Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń, a także użycie wyrobów, które już przed montażem były wadliwe skutkuje nie uznaniem ewentualnej reklamacji

 

 

PROCEDURZE REKLAMACYJNEJ PODLEGAJĄ/ NIE PODLEGAJĄ:

 

  • Reklamacji nie podlegają wyroby, które zostały użyte, a wady kwalifikowałyby je do podjęcia procedur reklamacyjnych są wadami widocznymi;
  • Towar użyty podlega reklamacji jedynie w przypadku, kiedy wyjawiają się po pewnym okresie użytkowania tzw. wady ukryte (niemożliwe lub trudne do wykrycia podczas procesu sortowania). Do wad takich zaliczamy m.in.,: pojawienie się ziaren margla na powierzchni licowej, pęknięcia po okresie zimowym sugerujące ukryte pęknięcia sturdzeniowe;
  •  Wyroby angobowane należy fugować odpowiednimi do tego urządzeniami lub w taki sposób by nie zabrudzić powierzchni angobowanych co przy późniejszej konieczności czyszczenia za pomocą różnych środków chemicznych oraz tarciu powierzchni lekko chropowatej (klinkier produkowany metodą ciągnioną ma to do siebie, iż nie posiada lica w pełni gładkiego) wyrobu może spowodować miejscowe ścieranie angory. Wady takie również nie są uznawane podczas reklamacji z powodu domniemania, iż wada powstała podczas niewłaściwego postępowania z wyrobem przy jego montażu. 
  • Producent dopuszcza nieznaczne różnice kolorystyczne wyrobów. Oznacza to, iż takie mogą się pojawić, lecz nie muszą.
  • Charys (pajęczynka) na produktach szkliwionych nie podlega reklamacji, ponieważ może on się pojawić na szkliwie. Nie jest to oznaka tego, że towar nie jest mrozoodporny czy wadliwy.

 

WYROBY CERAMICZNE SĄ TRADYCYJNYMI PRODUKTAMI WYPALANYMI W SPECJALNYCH PIECACH. ICH NATURALNE PIĘKNO TWORZY  MIĘDZY INNYMI RÓŻNICA ODCIENI, KTÓRA NADAJE IM ORYGINALNEGO CHARAKTERU. NASZE WYROBY DLA UZYSKANIA TRWAŁOŚCI KOLORU, POWLEKANE SĄ WYSOKIEJ JAKOŚCI ANGOBAMI I SZKLIWAMI PRZED WŁOŻENIEM DO PIECA. W TRAKCIE WYPAŁU W BARDZO WYSOKIEJ TEMPERATURZE ZYSKUJĄ ONE TRWAŁOŚĆ I NIEPOWTARZALNY WYGLĄD.  NASZE DOŚWIADCZENIE POZWALA NAM UZYSKAĆ ZAMIERZONY EFEKT KOLORU, NATOMIAST DELIKATNE RÓŻNICE TONACJI NIE PODLEGAJĄ REKLAMACJI. JEST TO NIEODŁĄCZNY CHARAKTER KLINKIERU, DZIĘKI TEMU KLINKIER NIE MA PLASTIKOWEGO WYGLĄDU JAK IMITACJE Z BETONU CZY GIPSU.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu